Samodzielnie wykonaj tort urodzinowy

Zbliżają się urodziny bliskiej ci osoby? Jeśli planujesz jakieś przyjęcie lub choćby spotkanie z tej okazji, koniecznie powinieneś zadbać o tort, bez którego żadne urodziny nie mogą się odbyć. Jak wiemy najlepsze prezenty to te podarowane od serca i zrobione samodzielnie. Tyczy się to także tortów urodzinowych, które najlepiej wykonać własnoręcznie. Na pewno taki wypiek ucieszy jubilata o wiele bardziej niż tort zamówiony w cukierni.
Nawet jeśli nie mamy doświadczenia cukierniczego samodzielnie zrobienie tortu nie jest wbrew pozorom tak trudnym zadaniem. W sieci znajdziemy mnóstwo przepisów, które możemy dowolnie ulepszać i modyfikować. Z czasem na pewno wyrobimy własny styl pieczenia i stworzymy swoje autorskie receptury. Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o dodatkach, które mogą całkowicie zmienić wygląd naszego tortu, a także ulepszyć jego smak. Najpopularniejsze z nich to: konfetti, maczki, perełki, barwniki spożywcze, opłatki tortowe, figurki z masy cukrowej, czy lukier plastyczny. Gdzie kupić tego typu ozdoby? Znajdziemy je w wielu sklepach i marketach spożywczych oraz w internecie. Lukrem możemy obtoczyć cały tort, dzięki czemu nadamy mu dowolny kolor. Natomiast barwnikami spożywczymi bez problemu wykonamy jakąś grafikę lub napis dedykowany jubilatowi.
Urodziny to świetna okazja, by rozwinąć swoje możliwości cukiernicze. Możemy również wykorzystać tego typu przyjęcie do odkrycia talentu. Kto wie, może mamy szansę zostać cukierniczymi wirtuozami, których wypieki będą arcydziełami?

Post a comment