Tort urodzinowy dla dziecka

Zbliżają się urodziny twojego malucha? A więc z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak urządzić przyjęcie, by pozostało ono na długo w jego pamięci. Przede wszystkim pamiętaj, by zadbać o każdy szczegół. Jeśli masz trochę czasu i chęci wykonaj samodzielnie tort urodzinowy. Z pewnością sprawi on więcej radości niż kupiony w cukierni. Przy okazji może pozwoli ci odkryć zdolności cukiernicze, o których nie miałeś przedtem pojęcia.
Dzieci to najsurowsi jurorzy. Dlatego właśnie tort robiony na urodziny naszego malucha powinien spełniać wszystkie jego wymagania. Przede wszystkim musi być wesoły i kolorowy. W jego dekoracji i zabarwieniu pomoże nam kolorowy lukier plastyczny, którym możemy otoczyć cały nasz wypiek. Jeśli chcemy wykonać jakiś napis lub rysunek najlepszym rozwiązaniem będą barwniki spożywcze w żelu. Możemy nimi pisać po lukrze lub cieście. W sieci znajdziemy mnóstwo figurek tortowych przedstawiających ulubionych bajkowych bohaterów naszych pociech. Oczywiście nie możemy zapomnieć także o świeczce. W końcu to podczas jej zdmuchiwania dziecko będzie mogło pomyśleć życzenie. Może ona być w wielu kształtach, nawet przedstawiać jakieś postaci czy zwierzątka.
Tort z okazji dziecięcych urodzin to nie lada wyzwanie. W końcu każdy rodzic chce, by jego maluch był szczęśliwy podczas swojego święta. Jego samodzielne wykonanie z pewnością zrobi duże wrażenie nie tylko na jubilacie, ale także na zaproszonych gościach. Będzie też doskonałym pretekstem do poszerzenia swoich umiejętności cukierniczych.

Post a comment