Zrób piękny tort komunijny

Komunia jest wyjątkowym świętem dla każdego dziecka. Rodzice powinni zadbać o to, by dzień ten pozostał w jego pamięci na długo. Piękna uroczystość oraz dopięte na ostatni guzik przyjęcie w gronie najbliższych z pewnością to zagwarantują. Żadna komunia nie może odbyć się bez pysznego i pięknego tortu. Jednak zamiast kupować gotowy wyrób w cukierni o wiele lepiej wykonać go samodzielnie. Nie tylko sprawimy cudowną niespodziankę naszemu dziecku, ale także będziemy mieć okazję do pogłębienia swoich zdolności cukierniczych.
Tort komunijny powinien być utrzymany w jasnych barwach. Białe lub kremowe kolory są najlepszym rozwiązaniem w przypadku takiego wypieku. Do jego ozdobienia możemy użyć gotowej masy do dekoracji tortów. Można oblepić nią cały tort. Nada to koloru oraz słodkiego smaku. Dobrym rozwiązaniem w przypadku tortów komunijnych są opłatki tortowe lub figurki. Opłatek lub figurka może przedstawiać np. dziecko w białej albie, czy białego gołąbka. Taki dodatek doda charakteru naszemu wypiekowi. Jeśli chcemy, aby był on bardziej spersonalizowany możemy samodzielnie zrobić jakiś napis, używając do tego barwników spożywczych. Znajdziemy je w sklepach internetowych, a także marketach spożywczych. Możemy także ozdobić tort małymi różyczkami z masy cukrowej lub kremu.
Tort na komunię powinien być piękny i elegancki. Pamiętajmy, że tego typu wypiek musi być dostosowany do uroczystości, ponieważ jest nie tylko pysznym deserem, ale także ozdobą całego przyjęcia. Na dodatek będzie wspaniałym prezentem dla naszego dziecka.

Post a comment