Zrób piękny tort komunijny

Komunia to wyjątkowe wydarzenie w życiu dziecka oraz jego rodziców. Przyjęcie, na które zaprosimy najbliższych powinno być dopięte na ostatni guzik, tak by dziecko mogło zapamiętać tą niezwykłą uroczystość przez długie lata. Zamiast kupować gotowy tort o wiele lepiej zrobić go samodzielnie. Dzięki temu możemy dostosować go do preferencji dziecka i stworzyć wypiek, który zje z przyjemnością. Oczywiście tort na takie przyjęcie nie może być tylko smaczny, ale także piękny. Pomogą nam w tym dodatki, które bez problemu znajdziemy w sieci, czy sklepach i marketach spożywczych.
Jeżeli nigdy wcześniej nie robiłeś tortu możesz posłużyć się gotowymi przepisami i wskazówkami, które znajdziesz w internecie. Możesz je dowolnie ulepszać i modyfikować, jeśli chcesz. Z czasem na pewno ułożysz własne przepisy, z których będą chcieli korzystać znajomi. Ważną kwestią podczas robienia tortu jest jego ozdabianie. Opłatki, konfetti, perełki, figurki, barwniki spożywcze, czy masa cukrowa do tortów mogą odmienić każdy wypiek. Z czasem pewnie nauczysz się samodzielnego wyrabiania lukru lub figurek. Jednak niekoniecznie zawsze będziesz mieć czas na tego typu rozwiązania. Wtedy warto korzystać z gotowych wyrobów, spośród których z pewnością znajdziesz coś idealnego na swój tort.
Na przyjęciu komunijnym najlepiej sprawdzi się jasny tort. Możemy zamieścić na nim opłatek tortowy z komunijnym motywem lub figurkę przedstawiającą, np. gołąbka lub dziecko w białej albie. Taki tort będzie wspaniałym upominkiem dla dziecka.

Post a comment