Zrób piękny tort

Tort to wypiek, który doskonale sprawdzi się podczas wielu przyjęć. Zazwyczaj serwujemy go na urodzinach, rocznicach, weselach, komuniach, czy chrztach. Ma on nie tylko być pyszny, ale także zapaść w pamięci przybyłych gości i samego jubilata, dlatego warto postarać się, by był niezwykły. Najlepszy będzie oczywiście taki zrobiony samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to wcale aż ta trudne zadanie jak mogłoby się wydawać.
Podczas przygotowywania tortu należy pamiętać o tym, jak ważna jest odpowiednia dekoracja. Piękne ozdoby mogą całkowicie odmienić wygląd z pozoru nudnego, zwykłego wypieku. Opłatki tortowe, maczki, konfetti, figurki cukrowe, czy masa lukrowa to dodatki, które świetnie sprawdzą się na każdym torcie, niezależnie od okazji. Kupimy je w wielu sklepach internetowych oraz marketach spożywczych w niewielkich cenach. Lukier, czy figurki można oczywiście zrobić samodzielnie, jednak wymaga to pewnych umiejętności i wprawy. Jest także dość czasochłonne, dlatego nawet profesjonalni cukiernicy często korzystają z gotowych rozwiązań. Masą lukrową możemy oblec cały tort i zupełnie odmienić jego kolor i wygląd. Można wykorzystać ją też do robienia figurek, ponieważ ma niezwykle plastyczną konsystencję i łatwo wykonać z niej dowolny kształt.
Samodzielnie zrobiony tort będzie nie tylko powodem do dumy, ale także na pewno sprawi radość osobie, której podarujemy taki upominek. W sieci znajdziemy wiele tutoriali, które naprowadzą nas na jego przygotowanie, a po czasie z pewnością opracujemy własne przepisy.

Post a comment